کف شما، اساس طراحی داخلی خانه شما است. به همین دلیل است که Twelve Oaks رنگ‌ها، سبک‌ها و پایان‌‌بندی‌های مختلفی را برای اطمینان از تطابق مناسب هر سلیقه و شخصیت ارائه می‌دهد. اما با وجود گزینه‌های زیاد، از کجا می‌دانید که انتخاب درستی انجام می‌دهید؟ این نکات و ترفندها شروعی برای تبدیل خانه شما به خانه رویاهایتان است.

6 پالت رنگ برای تنظیم حالت

رنگ‌های داخلی شما رنگ واقعی شما را نشان می‌دهند!! بنابراین اطمینان حاصل کنید که آن‌ها را به درستی انتخاب می‌کنید. ظاهر و حسی را که می‌خواهید منتقل کنید انتخاب کنید و نمایی منحصر به فرد ایجاد کنید.

 1. زرد و بژ

نشان‌گر خورشید، سرخوشی و خوش‌بینی هستند.

یک اتاق تاریک را آفتابی‌تر کنید و با کفپوش‌های بلوطی روشن، راش یا افرا، فضایی آرام ایجاد کنید.

 1. قرمز و نارنجی

نمایان‌گر گرما، صمیمیت و هماهنگی هستند.

خود را در یک مکان گرم و عجیب و غریب با طرح گیلاس یا چوب مربائو تصور کنید. مبلمان استعماری (کلونیال) و جامد را برای تأکید بیشتر اضافه کنید.

 1. قهوه‌ای

نماد زمین، راحتی و امنیت است.

با قرار دادن کفپوش‌های قهوه‌ای رنگ بر روی کف خود، با طبیعت ارتباط برقرار کنید؛ پس زمینه‌ای عالی برای مبلمان روستایی و رنگ‌های روشن و قوی.

 1. سفید و بژ روشن

نماد نور، خلوص و همیشگی بودن می‌باشند.

به دنبال حس معاصر باشید و با الگوی نور افرا یا کاج نروژی روشنایی، فضا و نور را به اتاق بیفزایید.

 1. خاکستری

نماد خنثی، شیک و صلح‌آمیز بودن است.

کفپوش خاکستری، کاملا با رنگ‌های مرسوم و مد روز و رنگ‌های گرم مطابقت دارد. یک امتیاز اضافه دیگر: به مبلمان کلاسیک شما ظاهری معاصر می‌بخشد.

 1. سیاه

نشان‌دهنده لوکس بودن، سبک و کلاس است.

به خانه خود ظرافتی شیک اضافه کنید و با کفپوش مشکی ظاهری مجلل به اتاق خود ببخشید. با رنگ‌های روشن روی دیوارها و سقف خود کنتراست ایجاد کنید و برای داشتن بیشترین جلوه، چند تزئین چشم‌نواز به آن اضافه کنید.

تأثیر نور و تاریکی

آیا می‌دانستید فقط با بازی با روشنایی کف، سقف و دیوارها می‌توانید یک اتاق را بزرگ‌تر، گرم‌تر، باریک‌تر، عمیق‌تر یا طولانی‌تر نشان دهید؟ به عنوان یک قانون کلی، از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا فضای اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد و از رنگ‌های تیره استفاده کنید تا عکس این عمل را انجام دهد.

 • آیا می‌خواهید اتاقتان در معرض هوا، روستایی و ابدی باشد؟! پس یک کفپوش رنگ روشن برای شما مناسب است. برای یک ترکیب موفق و شگفت‌آور، مبلمان تیره‌تری اضافه کنید.
 • اگر عاشق تضاد هستید، کفپوش تیره را دوست خواهید داشت. برای افزودن تاکید بیشتر، آن را با دیوارهای روشن یا سایر رنگ‌های تیره ترکیب کنید؛ اما مراقب باشید: بسیاری از رنگ‌های تیره به اتاق حس محزون و محصور بودن می‌دهند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که لمس‌های روشنایی زیادی را به آن اضافه کنید.

8 ترکیب جذاب

 1. کف و دیوارهای روشن باعث می‌شوند اتاق شما بسیار عریض‌تر به نظر برسد. اما برای جلوگیری از یک ظاهر عبث،  در استفاده از رنگ‌های روشن زیاده‌روی نکنید.
 2. کف‌های روشن و دیوارهای تیره خطوط افقی را نشان می‌دهند.
 3. کف روشن، سقف روشن و یک دیوار پشتی روشن، اتاق شما را باریک‌تر، عمیق‌تر و بلندتر نشان می‌دهد.
 4. کف روشن، سقف روشن و یک دیوار پشتی تیره، اتاق شما را کوچک‌تر نشان می‌دهد.
 5. کف روشن، سقف تیره و دیوارهای تیره در همان رنگ جلوه‌ای بی شکل ایجاد می‌کنند.
 6. کف تیره، سقف روشن و دیوارهای روشن، اتاق شما را وسیع‌تر نشان می‌دهد.
 7. کف تیره، سقف تیره و دیوارهای روشن، به اتاق شما حس پهن‌تر و پایین‌تر بودن می‌دهد.
 8. کف تیره، سقف روشن و دیوارهای تیره جلوه سایه جالبی را ایجاد می‌کند؛ زیرا به نظر می‌رسد همه نورها از بالا می‌آیند.

3 جلوه به کمک رگه‌های تخته کفپوش 

اینکه آیا تخته کفپوش شما دارای رگه هست یا نه، بر ظاهر اتاق شما تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل  Twelve Oaks پالت گسترده‌ای از کفپوش‌های "رگه‌دار" و "بدون رگه" را به شما ارائه می‌دهد.

 1. تخته‌هایی با رگه در طرف بلندتر، باعث ایجاد عمق در اتاق می‌شوند.
 2. تخته‌های دارای رگه در همه طرف‌ها، یک شخصیت روستایی به اتاق می‌بخشد.


 1. تخته‌های بدون رگه باعث می‌شوند اتاق صاف‌تر و ساده‌تر به نظر برسد.