همیشه گفته می‌شود پیشگیری بهتر از درمان است؛ پس جلوگیری از مشکلات رطوبتی بهتر از این است که پس از وقوع مجبور به پیدا کردن راه‌حلی برای رفع آن‌ها شوید! چند نکته:

  • با وجود ویژگی‌ بسیار خوب مقاومت در برابر رطوبت لمینیت TwelveOaks، ما توصیه نمی‌کنیم لمینیت TwelveOaks  را در اتاق‌های مرطوب (سونا، مکان‌های لباسشویی و غیره) نصب کنید. برای حمام، TwelveOaks  کفپوش‌هایی با تکنولوژی Hydroseal را معرفی کرده است. Hydroseal یک پوشش نوآورانه ضد آب است که از ورود آب به شیارهای کف جلوگیری می‌کند که این مسئله آن را برای محیط‌های مرطوب از جمله حمام کاملا مناسب می‌کند.
  • هرگز کفپوش لمینت TwelveOaks  خود را نشویید. همیشه از ماندن  آب و مایعات دیگر روی سطح کفپوش خود خودداری کنید.
  • با کیت تعمیر و نگهداری TwelveOaks  می‌توانید به راحتی کف را به روش خشک یا با حداقل مقدار آب (مرطوب) تمیز کنید. کیت نظافت TwelveOaks شامل یک پاک کننده (دستمال) میکروفیبر و یک محصول شوینده مناسب است.
  • ماسه و گرد و غبار سست باید با جارو برقی پاک شود. نظافت روزانه را می‌توان با یک پاک‌کننده خشک میکروفیبر انجام داد. برای از بین بردن آلودگی‌های بسیار سرسختانه یا تمیز کردن زمین با شدت بیشتر، می‌توانید با افزودن محصول شوینده TwelveOaks به آب، این بافت میکروفیبر (پاک‌کننده خشک میکروفیبر) را کمی مرطوب کنید.