نصب لمینیت در یک اتاق با دیوار زاویه‌دار ممکن است یک کار غیرممکن به نظر برسد؛ اما این درست نیست! در چند مرحله آسان، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توان این کار را انجام داد. شما به زودی کفپوش لمینیت یکپارچه خود را نصب خواهید کرد. برای شروع به موارد زیر احتیاج دارید: یک ابزار مورب، یک مداد، یک چکش، یک نوار اندازه‌گیری و اره منبت کاری.

  • این کار را با وصل کردن سه ردیف تخته به هم و قرار دادن آن‌ها در آخرین نقطه‌ای که می‌توانید با تخته‌های کامل به آن برسید، شروع کنید. بهتر است این را از قبل اندازه بگیرید و اگر نمی‌دانید چگونه این کار را انجام دهید ، فیلم "نحوه شروع کار با کفپوش لمینیت" را مشاهده کنید.
  • با ابزار اریب زاویه دیوار مورب خود را اندازه بگیرید. حال زاویه را روی تخته‌های کفپوش خود بکشید.

نکته مهم: زاویه را روی یک تکه چوب اضافی کپی کنید. به این ترتیب، لازم نیست هر پنج ثانیه از ابزار اریب خود (ابزاری برای اندازه‌گیری زوایا) استفاده کنید.

  • با اره منبت کاری خود (اره برقی)، زاویه اندازه‌گیری شده را اره کنید.

نکته: برای تخته‌های دارای اضلاع زاویه‌دار، از طول‌های مختلف استفاده کنید. با این کار شما یک کفپوش به خوبی تنظیم شده با جلوه‌ای زیباتر خواهید داشت.

  • بعد از اتمام حدود سه ردیف، می‌توانید روی آخرین تخته‌ای که مقابل دیواره زاویه‌دار (مورب) قرار می‌گیرد، کار کنید. شما باید آن را باریک‌تر ببرید و به شکل دیوار مورب اره کنید.

نکته حرفه‌ای: یک تخته جدید را روی آخرین تخته کامل از کف قرار دهید. با استفاده از یک قطعه لمینیت اضافی، خط اره را روی تخته جدید کپی کنید.

  • اکنون می‌توانید زاویه را روی تخته ببرید. ما به شما توصیه می‌کنیم ابتدا عمق و سپس زاویه را رسم کنید. اینگونه شما خط اره را به بهترین شکل رسم خواهید کرد.
  • همه چیز را اره کرده‌اید و اکنون آماده قرار دادن تخته هستید؟ تخته را قرار دهید و از چکش و دیلم استفاده کنید تا محکم در جای خود محکم شود.