طراحان داخلی و معماران برای تسلط بر هنر تطبیق رنگ، سخت و طولانی مطالعه می‌کنند. بنابراین، اگر هنگام انتخاب رنگ مناسب کفپوش برای تکمیل فضای داخلی خود از انتخاب‌های بی‌شمار گیج شده‌اید، احساس بدی نداشته باشید. با این حال،  Twelve Oaksخوشحال می‌شود که در این باره چند نکته اساسی به شما ارائه دهد.

به اندازه اتاق فکر کنید

مهم نیست که اتاق چقدر بزرگ یا کوچک باشد، رنگ کفپوش شما همیشه تأثیر عمده‌ای در احساسی که شما از فضای یک اتاق می‌گیرید، خواهد داشت. آیا اتاق شما بزرگ و عریض است؟ ممکن است بخواهید از رنگ‌های گرم یا تیره، مانند ونگه یا گردویی برای کف جدید خود استفاده کنید. این رنگ‌ها باعث می‌شوند اتاق‌های بزرگ کوچک‌تر به نظر برسند، همین امر موجب می‌شود این اتاق‌ها خیلی دنج‌تر باشند.

و بهترین قسمت این است که این اثر در جهات دیگر نیز می‌تواند کار کند. اگر فضای کافی در یک اتاق کوچک ندارید، استفاده از رنگ‌های مناسب می‌تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. سعی کنید از رنگ‌های روشن‌تر و طبیعی کفپوش، مانند بژ یا بلوطی روشن استفاده کنید. این سایه‌ها توانایی دل باز کردن یک اتاق را دارند، بدون اینکه شما مجبور شوید نیمی از مبلمان خود را بیرون بیاندازید!

تأثیر رنگ‌ها

نحوه تزئین و رنگ‌هایی که برای کفپوش و دیوارهایتان انتخاب می‌کنید، همگی تأثیر بسزایی در فضای اتاق خواهد داشت. رنگ‌های روشن احساس آفتابی‌تر و شادتری به فضا می‌بخشند. سایه‌های زرد حس خوش‌بینی و سرگرمی ایجاد می‌کنند، در حالی که رنگ‌های سفید و بژ روشن، به فضای اتاق احساس دل باز بودن و خلوص می‌بخشند. آیا می‌خواهید فضای داخلی خود را آرام و خنک نگه دارید؟ از رنگ‌های خاکستری همیشه ماندگار استفاده کنید. در فضای داخلی که رنگ‌های قهوه‌ای غالب است، حس بسیار طبیعی و روستایی وجود خواهد داشت، در حالی که رنگ سیاه نشان دهنده لوکس بودن و کلاس است. یک کفپوش مشکی، همچنین لبه‌ای قدرتمند و چشمگیر و پر از کنتراست به اتاق شما می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد تأثیر رنگ‌ها بر فضای اتاق خود اینجا کلیک کنید.

از نور استفاده کنید

در طول روز، نور اتاق شما به تدریج تغییر می‌کند. قضاوت در مورد رنگ یک نمونه کفپوش در شب، آن هم در معرض نور مصنوعی، تصور بسیار متفاوتی نسبت به بررسی رنگ آن در اواسط بعد از ظهر و زیر نور طبیعی خورشید ایجاد می‌کند. بنابراین مطمئن شوید که نمونه‌ها را در ساعات مختلف روز، با نور متفاوت بررسی می‌کنید. یک ثانیه وقت بگذارید و به این فکر کنید که برای کف جدید خود چه نوع نوری می‌خواهید. آشپزخانه‌ای که تمام روز در آن وارد و از آن خارج می‌شوید، یک اتاق خواب مخصوص شب یا یک اتاق بازی مخصوص کودکان که فقط بعد از ظهر از آن استفاده می‌کنند و غیره. هر نوع اتاق روشنایی منحصر به فرد خود را دارد.

تصویر بزرگ‌تر از اتاق را در ذهن داشته باشید

رنگ کفپوش خود را بر اساس یک اتاق خالی انتخاب نکنید. اطمینان حاصل کنید که با سبک و حسی که می‌خواهید به فضای داخلی خود ببخشید نیز مطابقت داشته باشد. آیا مبلمان طراحی شده دارید که بخواهید روی آن‌ها تأکید کنید؟ پس از رنگ‌های طبیعی استفاده کنید که یک بوم خنثی ایجاد می‌کنند و باعث می‌شوند مبلمان شما در مرکز آن قرار بگیرند. تناژ‌های قرمز احساس لوکس بودن را ایجاد می‌کنند و با وسایل سنگین و کلونیال (معماری و مبل‌سازی و غیره، مربوط به سبک دوران مستعمراتی آمریکا) مطابقت دارند. به طور کلی، رنگ‌های قهوه‌ای بهترین ترکیب برای تزئین فضای داخلی به سبک کشوری است.

همیشه بهتر است برخی از عناصری را که نمایانگر فضای داخلی شما هستند، به همراه داشته باشید. کوسن، تراشه رنگی یا نمونه چوبی کابینت از اتاقی که قرار است کفپوش جدید بر روی آن نصب شود، می‌تواند کمک زیادی به تعیین رنگ مناسب برای کفپوش شما کند. استفاده از این نمونه‌ها تصمیم شما را بسیار راحت‌تر می‌کنند.


آیا می‌خواهید تصویری کامل از اتاق را ببینید؟ 

Roomviewer ابزاری عالی برای نشان دادن تأثیر رنگ کفپوش جدید در اتاق شما است. این نرم‌افزار به شما امکان می‌دهد هر کفپوش را در یک اتاق کاملاً تزئین شده امتحان کنید. شما حتی می‌توانید تصویری از اتاق بسیار شخصی خود را برای گرفتن جلوه‌ای فوق‌العاده واقع‌گرایانه در Roomviewer بارگذاری کنید.